"Polacy! Macie Boga w sercach?..."
Dzisiaj przed nami kolejne wydarzenie, wchodzące w skład Wielkiej Nowenny

Droga Krzyżowa ulicami miast.

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!”

Nawiązując do wezwania płynącego ze Strachociny, skierowane do wszystkich ludzi dobrej woli oraz tych którym na Polsce zależy - potrzebujemy nowego wylania Ducha Świętego na Polskę oraz otwarcia polskich serc.

Wobec Pana Boga Wszechmogącego wraz z Królową Polski - Niepokalaną Dziewicą Maryją, prowadzeni przez patronów naszej Ojczyzny: św. Andrzeja Bobolę, św. Jana Pawła II i wszystkich Świętych naszego narodu, dziś ze Strachociny płynie wezwanie do zjednoczenia się w modlitwie o odwagę i zjednoczenie polskich serc w mocy Ducha Świętego, aby Jezus Chrystus zakrólował w każdej polskiej rodzinie i we wszystkim co Polskę stanowi.

¡Emprendamos la oración constante por nuestra patria! 

Necesitamos una nueva efusión del Espíritu Santo.

Kochani – bardzo Wam wszystkim dziękujemy, że włączyliście się do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Dziękujemy za udział w Nocy walki o Boże Błogosławieństwo dla Polski. Walczyliśmy w prawie 600 miastach w 27 krajach na całym świecie.

Zachęcamy wszystkie miasta które uczestniczyły w Nocy walki, abyśmy tym razem wspólnie poszli Drogą Krzyżową Pana Jezusa. Niech każdy zabierze ze sobą świece.

Organizujcie u siebie Drogi Krzyżowe ulicami miast!

Prosimy, wpisujcie miejsca gdzie będą się one odbywać – aby każdy wiedział gdzie może przyjść.

Wojownicy Maryi przyłączają się do ogólnopolskiej Drogi Krzyżowej realizowanej przez wiele wspólnot i inicjatyw w Kościele Katolickim. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w realizację Drogi Krzyżowej, w ramach Wielkiej Nowenny za Polskę.  

Walczymy dalej o Boże błogosławieństwo dla Polski. Amen!

Andrzej Grabowski
Koordynator Wojowników Maryi

W Warszawie zaczynamy na Placu Zamkowym o godzinie 19:00 odśpiewaniem Pieśni Konfederatów. Następnie Droga Krzyżowa prowadzona przez kapłana ulicami Starówki. Będziemy nieśli krzyż z krucyfiksem o rozmiarach 3 na 5 metrów. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00 . 18 marca to również Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP wielkiego orędownika męstwa i wzoru do naśladowania dla wszystkich mężczyzn. Dlatego szczególnie zapraszamy do udziału wszystkich wierzących mężczyzn.

Zgłoszenie miejsca Drogi Krzyżowej

Dirección de la parroquia/lugar
Max. tamaño del archivo: 5 MB.
Zaznacz to pole jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje.